Zobrazit fotogalerii
Pozemek | Prodej | Stavební bydlení | Železná Ruda |
Nabízíme k prodeji stavební pozemek v Bayerisch Eisenstein. Parcela, jejíž plocha je 700 m2 se nachází přímo na nově zrekonstruované pěší zóně Anton Pech Weg, v těsné blízkosti městského parku, mateřské školky, základní školy, turistického centra a radnice. Bankomat, malý obchod s regionálními potravinami, prodejny sportu jsou ve vzdálenosti 3 – 10 minut pěší chůzí ve velmi příjemném prostředí horského městečka. Nachází se zde několik muzeí, galerie a hraniční železniční stanice, která byla v r. 2017 oceněna jako nejkrásnější turistická stanice Německa. Z pozemku je pěkný výhled na Velký Javor a na velmi hezky upravený městský park, jehož dominantou je kostel sv. Jana Nepomuckého. Skibus, který na Velký Javor jezdí, staví cca 200 m od pozemku.
Samotný pozemek je lehce svažitý, na jeho hranici jsou již přivedeny veškeré sítě včetně kanalizace a jsou zaplaceny poplatky za připojení. Pozemek je kompletně zasíťovány, poplatky pro stavbu domu cca 300 m2 jsou zaplacené, jedná se o příspěvek na čističku a připojení od obce.
Při koupi této nemovitosti je třeba počítat s dalšími poplatky – daň, notář apod., které se pohybují okolo 10% z kupní ceny celkem. Kupní cena na dotaz u makléře.
Státem schválené klimatické lázně Bayerisch Eisenstein se nachází přímo na úpatí Velkého Javoru, v regionu Národního parku Bavorský les. Oblast se vyznačuje skvěle značenými turistickými stezkami, cyklistickými trasami, vhodnými jak pro náročnější bikery, tak pro začátečníky nebo pro uživatele elektrokol. V zimním období je samozřejmě nejlepší využít sjezdovek Velkého Javoru, nedaleko jsou také špičková centra pro milovníky běžeckého lyžování Langlautentrum Bretterschaten a Lohberg Scheiben, dále krytý i venkovní bazén Erholungsbad Zwiesel a saunové centrum Bayerwaldsauna Zwiesel. Česká strana a okolí Železné Rudy jsou pro sportovní a rekreační aktivity také dobře vybaveny, namátkou uvádíme sjezdovky na Špičáku, Nad Nádražím, Samoty, Belveder, vyhlášená sjezdová dráha pro cyklosjezdaře, která je hojně využívána sjezdaři z celé Evropy. Pro pěší turisty uvádíme nejznámější turistické cíle - především obě Javorská jezera, Černé a Čertovo jezero, jezero Laka.
Jedná se o příjemné, klidné místo v oblasti Národního parku Bavorský les

Specifikace

Evidenční číslo:
PO26344
Typ nemovitosti:
Pozemek
Podtyp nemovitosti:
Stavební bydlení
Typ zakázky:
Prodej
Stav zakázky:
Aktivní
Lokalita:
Železná Ruda
Cena:
Možno hypotéka:
Ne
Plocha parcely:
700 m2
Budova na pozemku:
Ne
Přístup k pozemku:
Ano
Ekologická zátěž:
Ne
Kanalizace:
Městská
Plyn:
Zaveden
Voda:
Na hranici
Elektřina na pozemku:
230/400 V
Umístění:
Klidná část obce
Infrastruktura v okolí:
Školka, Restaurace, Pošta, Místní úřad
Přilehlé objekty:
RD, škola, školka, radnice, infocentrum
Typ vlastnictví:
Osobní
Zástavní právo:
Není
Dopravní dostupnost:
I. třída, Vlak
další podrobnosti