Zobrazit fotogalerii
Pozemek | Prodej | Stavební bydlení | Horní Věstonice | 4 800 000 Kč
Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji atraktivní pozemek určený k výstavbě 2RD v Horních Věstonicích, o výměře 1.089m2, ze kterého je výhled na Mušovská jezera, je situován v krásné vinařské obci Horní Věstonice na jihu Moravy, s velmi pěknou přírodní scenérií. Obec Horní Věstonice se rozkládá na úpatí Pálavských vrchů. Do katastru obce o rozloze 783 ha zasahuje i chráněná krajinná oblast Pálava, přírodní rezervace Věstonická nádrž a malou částí také národní přírodní rezervace Děvín. Aktuálně zde žije zde 488 obyvatel.
Pozemek se nachází v řadové zástavbě obce a příjezd k němu je zajištěn po místní asfaltové komunikaci v ulici Morušová. Terén je rovinatý, tvar pozemků pravidelný, společně tvoří pás s výrazně větší délkou jak šířkou. Uliční fronta -13,40m.V platném územním plánu obce se předmětné pozemky nachází v plochách pro bydlení v rodinných domech.
Inženýrské sítě - kanalizace, voda, elektřina jsou dostupné na hranici SP, plyn cca 25m od pozemku. Podmínky pro výstavbu v dané lokalitě definuje nový odsouhlasený územní plán obce Horní Věstonice, který nabyl právní moci. Charakter pozemku umožňuje jeho využití pro výstavbu 2RD. Pod spodní častí SP bude na náklady obce vybudována komunikace a IS.
Předností pozemku je jeho příslušnost k turistickému regionu Pálava, vodní dílo Nové Mlýny a Lednicko-valtický areál. Zdejší oblast je proslulá svojí přírodou, památkami a vinařstvím. Nejbližší okolí nabízí možnosti bohatého sportovního, kulturního, rekreačního a lázeňského vyžití.
Pozemek má tyto kladné stránky:
- žádaná vinařská lokalita vhodná k bydlení
- dobrá možnost parkování
- dostatečná velikost ke stavbě 2RD
- možnost napojení na IS, voda, elektřina plyn.
Do vzdálenosti: cca 2,0 Km leží trasa budoucí dálnice Brno – Vídeň, cca 2,0 Km nad obcí se rozkládá CHKO Pálava (biosférická rezervace UNESCO) a národní přírodní rezervace Děvín, cca 1,5 Km se nachází skalní útvar Martinka, cca 1,0 Km pod obcí se rozprostírá hladina vodního díla Nové Mlýny (přírodní rezervace Věstonická nádrž), cca 5,0 Km stojí známý Archeopark Pavlov, cca 7,0 Km je dostupné zábavní centrum Aqualand Moravia, cca 9,0 Km vzniká rekreační a lázeňská zóna Pasohlávky.

Dopravní dostupnost:
1. Silniční doprava – napojení na rychlostní komunikaci E 461 (Brno, Vídeň) ve Spálené hospodě = 2,5 km, napojení na dálnici D2 (Brno, Bratislava) v Hustopečích = 14 km, napojení na dálnici D52 (Brno, Pohořelice) u Velkého Dvora = 15 km.
2. Autobusová doprava – dopravní obslužnost ve směru Mikulov = 12 km , Hustopeče = 14 km, Pohořelice = 17 km, Břeclav = 33 km, Brno = 40 km.
3. Železniční doprava – dostupnost železničního uzlu Šakvice (Brno, Břeclav) = 11 km a železničního uzlu Mikulov (Břeclav, Znojmo) = 11 km.
4. Letecká doprava – letiště Brno – Tuřany = 45 km, letiště Břeclav = 35 km.
Pro podrobné informace volejte realitního makléře.
Prohlídky možné po dohodě s uvedeným makléřem.

Specifikace

Evidenční číslo:
P03917027
Typ nemovitosti:
Pozemek
Podtyp nemovitosti:
Stavební bydlení
Typ zakázky:
Prodej
Stav zakázky:
Aktivní
Lokalita:
Horní Věstonice
Cena:
4 800 000 Kč
Možno hypotéka:
Ne
Plocha parcely:
1089 m2
Typ vlastnictví:
Osobní
Volný ihned:
Ano
další podrobnosti

Váš makléř
Lenka Hrdličková

Kontaktovat